Rząd nie da dziś odpowiedzi KE na opinię ws. praworządności w Polsce. Elżbieta Witek w programie "Gość Wydarzeń"

Polska
Rząd nie da dziś odpowiedzi KE na opinię ws. praworządności w Polsce. Elżbieta Witek w programie "Gość Wydarzeń"
Polsat News

W środę mija dwutygodniowy termin, jaki - według unijnej procedury - miał rząd na przedstawienie swych uwag do przyjętej 1 czerwca opinii KE, podsumowującej sytuacje wokół TK. Kiedy polska odpowiedź będzie i co może się w niej znaleźć ? - o tym w programie "Gość Wydarzeń" o 19.15 Dorota Gawryluk porozmawia z Elżbietą Witek, szefową gabinetu politycznego premier Beaty Szydło.

- Jeśli ta odpowiedź miałaby brzmieć, że trwają prace nad zmianami, to mogłaby pojawić się już dziś, ale jeżeli oczekujemy odpowiedzi, która wprowadzałby konkretne rozwiązania, to nie ma na to szans w tym momencie. Nie jesteśmy na to gotowi - potwierdził w Polsat News Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości.

 

Natomiast, jak powiedział wiceminister spraw zagranicznych Aleksander Stępkowski, z ostatnich wypowiedzi przedstawicieli KE wynika, że "Komisja byłaby usatysfakcjonowana, gdyby odpowiedź polskiego rządu wpłynęła w czerwcu".

 

W poniedziałek rzeczniczka KE Mina Andreewa poinformowała, że KE do środy oczekuje od Polski odpowiedzi na opinię ws. praworządności.

Jakie mogą być oficjalne kroki rządu w tej sprawie - m.in. o to Dorota Gawryluk zapyta Elżbietę Witek.


Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Dorota Gawryluk przedstawi je w programie.

 

 

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie