MSP oczekuje strategii LOT w ciągu najbliższych tygodni

Biznes
MSP oczekuje strategii LOT w ciągu najbliższych tygodni
Polsat News

- Oczekujemy, że w perspektywie kilku najbliższych tygodni zostanie przedstawiona strategia LOT radzie nadzorczej; mamy nadzieję, że również i głównemu właścicielowi - powiedział szef Ministerstwa Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz. - Mam nadzieję, że to będzie pierwszy rok od wielu lat, w którym będziemy mogli pochwalić się niewielkimi, ale jednak dodatnimi wynikami spółki- zaznaczył.

Jak mówił, "pierwsza faza obecności nowych władz w spółce - zarządu i rady nadzorczej - polegała na wyprostowaniu bardzo trudnej sytuacji finansowej LOT". - Mamy wreszcie pozytywne tego efekty. Odnotowujemy zyski - zaznaczył szef MSP.


- Jeśli chodzi o tę drugą fazę, w którą właśnie wkroczyliśmy, (...) to jest opracowanie nowej strategii. Wydaję mi się, że rozpoznanie pana prezesa Rafała Milczarskiego, ale także rady nadzorczej spółki jest na tyle dobre, że dzisiaj można taką strategię - sensowną, dostosowaną do realiów, w jakich funkcjonuje LOT - opracować, pokazać światu - dodał Jackiewicz.   


Poszukiwanie inwestora


Minister skarbu pytany o rozmowy dotyczące poszukiwania inwestora dla LOT, odparł: "Toczą się prace. W ministerstwie do tego jest oddelegowany podsekretarz stanu - Mikołaj Wild, którego zadaniem jest nie tylko poszukiwanie inwestora, ale również działania, które mają zwiększyć szanse rozwojowe Polskich Linii Lotniczych LOT. Takim zadaniem może być na przykład budowa Centralnego Portu Lotniczego w Polsce".


Jak podkreślało wcześniej biuro prasowe MSP, Skarb Państwa powinien zachować kontrolę nad PLL LOT, a najlepszą opcją dla spółki wydaje się być pozyskanie inwestora finansowego. Zarząd PLL LOT przygotowuje nowy, kompleksowy plan dla spółki, który ma wyznaczyć najważniejsze kierunki rozwoju i pozwoli systematycznie budować jej wartość. Ma on dotyczyć m.in. analizy siatki połączeń.


Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa, który posiada 99,82 proc. akcji, TFS Silesia - 0,144 proc. akcji oraz pracownicy - 0,036 proc. akcji.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie