ME: policja zwolniła 11 z 43 rosyjskich kibiców

Świat
ME: policja zwolniła 11 z 43 rosyjskich kibiców
PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Francuska policja zwolniła w środę 11 z 43 zatrzymanych rosyjskich kibiców podejrzanych o udział w burdach w związku z sobotnim meczem piłkarskich mistrzostw Europy między Rosją a Anglią w Marsylii. - Mamy wystarczająco dużo dowodów, aby niektórym pozostałym zatrzymanym postawić zarzuty o stosowaniu niedozwolonej przemocy - poinformował prefekt departamentu Alpy Nadmorskie Adolphe Colrat.

Pozostałych 32 zatrzymanych będzie pozostawało w areszcie przez 48 godzin. W tym czasie prokuratura może postawić im zarzut i wnioski o deportację, ale może także zdecydować się na ich zwolnienie.


Uczestników zajść ustalono dzięki monitoringowi zainstalowanemu m.in. w Starym Porcie w Marsylii, gdzie doszło do kulminacji awantur. Wszyscy byli przesłuchiwani w Marsylii.


Kibice czekają na deportację


W sobotę w trakcie zamieszek w Marsylii rannych zostało ponad 30 osób, w tym 7 wymagało hospitalizacji. Policja użyła gazów łzawiących i armatek wodnych.


We wtorek w miejscowości Mandelieu w pobliżu Cannes policja francuska zatrzymała autokar z kibicami rosyjskimi jadącymi na środowy mecz reprezentacji w mistrzostwach Europy ze Słowacją w Lille. Sprawdzano tożsamość osób podejrzewanych o udział w zajściach w sobotę w Marsylii.


Po kontroli pasażerów autobusu, sześciu z nich zostało uznanych za stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa i skierowanych do ośrodków deportacyjnych, cztery osoby znalazły się w Nicei, dwie w Marsylii. Procedura wydalenia może potrwać kilka dni.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze