"Nie dla zrobienia z Elsy lesbijki". Polacy piszą do Disneya

Polska
"Nie dla zrobienia z Elsy lesbijki". Polacy piszą do Disneya
Materiały z filmu "Frozen"

Bajka "Kraina lodu" z księżniczką Elsą w roli głównej stała się znana na całym świecie. Środowiska LGBT postulowały, by wytwórnia Walta Disneya, która przygotowuje kolejna część produkcji, dopisała w scenariuszu rolę dla partnerki Elsy. Temu sprzeciwili się… warszawiacy. Pod petycją podpisało się już ponad 300 tys. osób.

Działaczki ruchu LGBT w maju rozpowszechniły swój apel o wprowadzenie do drugiej części filmu nowej postaci - partnerki Elsy. Wszystko zaczęło się od wpisu 17-letniej działaczki ruchu LGBT, Alexis Isabel, która wymyśliła nawet hashtag #GiveElsaAGirlfriend. To nim oznaczają swoje tweety zwolennicy pomysłu 17-latki.

 

Głos sprzeciwu wypłynął z Warszawy. W piątek jedna z mieszkanek stolicy opublikowała petycję sprzeciwiającą się pomysłowi ruchu LGBT. Sama nazywa go "absurdalnym".

 

Zamiast partnerki - czarujący książę

 

"Sugerujemy Disneyowi dużo lepszy pomysł! Prosimy, aby - jak to ma miejsce w przypadku wielu pięknych bajek - kolejne części "Krainy Lodu" promowały piękną miłość i szczęśliwą rodzinę. Prosimy Państwa o podpisanie petycji skierowanej do Disneya. Prosimy w niej wprost o... czarującego księcia dla księżniczki!" - napisano w uzasadnieniu petycji. 

 

Utworzono również specjalny hashtag #CharmingPrinceForElsa, którym zwolennicy scenariusza z czarującym księciem publikują swoje wpisy na Twitterze.

 

 

Twórcy petycji wyrazili nadzieję, że "Disney nie ugnie się politycznym naciskom" i zachecają do zapraszania do "pozytywnej akcji" pt. "Książę dla księżniczki" przyjaciół i znajomych.

 

Druga część filmu "Kraina lodu" na ekrany kin ma trafić w 2018 roku. Prace nad produkcją już trwają.

 

polsatnews.pl

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie