ME: policja chce deportować rosyjskich kibiców

Świat
ME: policja chce deportować rosyjskich kibiców
Zamieszki w Marsylii, Fot. PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Francuska policja, która zatrzymała w Cannes autokar z rosyjskimi kibicami piłkarskimi jadącymi na środowy mecz reprezentacji w mistrzostwach Europy ze Słowacją w Lille, podjęła decyzję o ich natychmiastowej deportacji.

"Chcą nas deportować, choć są z nami kobiety, które nie brały udziału w żadnych zajściach" - poinformował media szef grupy Aleksander Szprygin.


Dodał, że nie zgadzają się na żadne rozmowy z funkcjonariuszami policji i czekają na przybycie do Cannes rosyjskiego konsula.


"Policja naszym kosztem nadrabia własne błędy popełnione trzy dni temu. Jesteśmy w autobusie, czekamy na naszych przedstawicieli dyplomatycznych" - stwierdził.

 

 


Starcia kibiców


W sobotę w Marsylii przed i po meczu Anglia - Rosja doszło do starć kibiców obu drużyn. Rannych zostało ponad 30 osób, w tym 7 wymagało hospitalizacji. Policja użyła gazów łzawiących i armatek wodnych.


We wtorek komisja dyscyplinarna UEFA ma zdecydować o ewentualnych sankcjach, które mają być nałożone na oba zespoły. Pojawiają się nawet sugestie żądające dyskwalifikacji.

 

 

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie