Bał się żony, więc zgłosił włamanie. Grozi mu więzienie

Polska
Bał się żony, więc zgłosił włamanie. Grozi mu więzienie
Flickr/indigo_girl/CC BY 2.0

Pijany 29-latek z Braniewa (woj. warmińsko-mazurskie) wracając z zakrapianej imprezy uszkodził drzwi wejściowe do mieszkania. Bojąc się reakcji żony postanowił zgłosić policji włamanie. Za składanie fałszywych zeznań grożą mu trzy lata więzienia.

Mężczyzna w nocy z 11 na 12 czerwca pił ze znajomymi. Kiedy około godz. 1:00 wracał do mieszkania, poniosły go emocje i kopnął w drzwi uszkadzając zamek.  29-latek bał się reakcji żony, więc nie czekając długo wymyślił kradzież z włamaniem. Zgłosił policji, że ktoś włamał się i ukradł z mieszkania wiertarkę za 700 zł, której, jak się później okazało, nigdy nie posiadał.


Po przeprowadzeniu oględzin policjanci nabrali podejrzeń do wersji podawanej przez 29-latka. W poniedziałek kryminalni odkryli prawdę, a zgłaszający przyznał się, że do żadnego przestępstwa nie doszło.


Policja przypomina, że zgodnie z kodeksem karnym "kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

 

polsatnews.pl

grz/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie