Zbankrutowało biuro podróży z Jastrzębiej Góry

Biznes
Zbankrutowało biuro podróży z Jastrzębiej Góry
fot facebook

Biuro turystyczne BBJ Sport z Jastrzębia Zdroju (Śląskie) złożyło w poniedziałek oświadczenie o niewypłacalności. Ponad 90 klientów wróci z wczasów w Polsce i na Węgrzech dzięki środkom z zabezpieczenia finansowego biura - podał urząd marszałkowski w Katowicach.

Obecnie 31 klientów jastrzębskiego biura przebywa w węgierskim kurorcie Hajduszoboszlo, a 61 osób w polskich ośrodkach wypoczynkowych: w Rowach, Świnoujściu oraz w Ustroniu. Wszyscy wypoczywający wrócą do domów po zakończeniu turnusów, które potrwają do 18 czerwca.

 

"Koszty pobytu oraz powrotu zostaną opłacone z zabezpieczenia finansowego biura podróży" - wynika z informacji urzędu. Zabezpieczenie finansowe wynosi w tym przypadku 50 tys. euro (ok. 215 tys. zł), co wystarczy na pokrycie kosztów powrotnej podróży turystów.

 

Biuro podróży BBJ Sport figuruje w Rejestrze Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonym przez Marszałka Województwa Śląskiego. Wkrótce zostanie uruchomiona procedura zbierania wniosków od klientów za niezrealizowane umowy. Zanim to nastąpi, muszą zostać uzgodnione warunki i szczegóły współpracy z ubezpieczycielem.

 

Biuro turystyczne BBJ Sport działa na rynku od 1993 r. W ostatnim czasie przeniosło swoją siedzibę z Jastrzębia Zdroju do Rudy Śląskiej. W jego ofercie były wczasy krajowe i zagraniczne, wycieczki kilkudniowe, kolonie i obozy, realizowane autokarem i samolotem.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie