Wałęsa: należy natychmiast odsunąć PiS od władzy

Polska
Wałęsa: należy natychmiast odsunąć PiS od władzy
Polsat News

Przebywający z wizytą w Polsce szef francuskiej dyplomacji Jean-Marc Ayrault spotkał się z Lechem Wałęsą. Były prezydent nie krył zadowolenia, że podobnie jak kiedyś, zachodni politycy zwracają się do niego po opinię. Jednym z tematów rozmów podczas spotkania w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku były działania i polityka polskiego rządu.

- Widać, że Europa interesuje się tym, co się w Polsce dzieje - stwierdził Lech Wałęsa. Dodał, że informacje na temat sytuacji w naszym kraju starał się przedstawić "łagodnie, ale zdecydowanie". Powiedział, że "cieszy się" z odbudowania "starego układu", w którym interesanci rozmawiali najpierw z rządem komunistycznym, "a potem przyjeżdżali do Wałęsy".

 

- Oczywiście nie można się zgodzić na to, aby trójpodział władzy był zagrożony. Nie można się zgodzić na to, co wyprawia PiS. Należałoby go natychmiast usunąć za szkody, jakie Polsce wyrządza - stwierdził były prezydent. Jego zdaniem partia rządząca jednocześnie "populizmu tyle obiecała, że masy na razie są po jej stronie".

 

Podsumował, że zawsze był z większością, więc na razie nie rusza z propozycjami, "ale jeśli nadal będą tak niszczyć interes Polski to mogą być pewni, że zmierzymy się z nimi".

 

Polsat News

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie