Termin podniesienia kwoty wolnej - "otwarty"

Polska
Termin podniesienia kwoty wolnej - "otwarty"
Polsat News

- Cały czas podtrzymujemy deklarację, że kwotę wolną od podatku podniesiemy, natomiast termin wdrożenia jest terminem otwartym – powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Zostanie ona „skonsumowana” w projekcie jednolitego podatku.

Podatek jednolity miałby łączyć dzisiejszy PIT, składkę zdrowotną i składki na ZUS. - Kwota wolna od podatku zgodnie z decyzją strategiczną rządu zostanie skonsumowana w projekcie jednolitego podatku, czyli jednolitej daniny, i ona będzie zawarta - powiedział Kowalczyk na konferencji, pytany czy wbrew wcześniejszym zapowiedziom kwota wolna od podatku nie zostanie podniesiona w 2017 r.


- Natomiast wdrożenie tego jednolitego podatku planujemy od 1 styczna 2018 roku, uchwalenie natomiast w roku 2016 - zapowiedział.


Kowalczyk był też pytany, czy jeśli nie zmienia się kwota wolna od podatku, to czy "otwiera się pole" do obniżenie wieku emerytalnego, odpowiedział: "na pewno jest na to znacznie większa szansa", ale zastrzegł, że nie chce w tej chwili wypowiadać się w tej kwestii.


- Jesteśmy przed rozmowami w sprawie budżetu na przyszły rok i takie ogłoszenie nastąpi lada dzień - zapowiedział Kowalczyk.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie