Gdy grali Polacy, kibice zużyli mniej wody. "Zamarło życie w kuchniach i łazienkach"

Polska
Gdy grali Polacy, kibice zużyli mniej wody. "Zamarło życie w kuchniach i łazienkach"
TanteTati /pixabay

Podczas niedzielnego meczu polskich piłkarzy z Irlandią Północną w mistrzostwach Europy zapotrzebowanie na wodę w Siemianowicach Śląskich, Chorzowie i Katowicach bardzo spadło. Pobór wody wzrósł za to nagle w przerwie i po zakończeniu spotkania - wynika z danych Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.

- Okazało się, że w trakcie 90 minut meczu zapotrzebowanie na wodę było bardzo niskie i gwałtownie rosło w trakcie przerwy i po zakończeniu. To efekt tego, że na czas meczów, zwłaszcza polskiej reprezentacji, zamiera życie w kuchniach i łazienkach. Potwierdziło się, że ponad 50 procent wody w domowych gospodarstwach zużywana jest w ubikacjach - powiedział rzecznik przedsiębiorstwa Piotr Biernat.

 

Monitoring podczas meczów z Niemcami i Ukrainą

 

Dodał, że firma będzie też monitorowała zużycie wody podczas meczów reprezentacji Polski z Niemcami i Ukrainą.

 

- Z tych danych wynika, że następuje gwałtowny skok, zużycie wzrasta niemal dwukrotnie. Taki gwałtowny skok nie powoduje żadnych perturbacji w dostawach wody. Nasze urządzenia sobie z tym radzą. Jesteśmy przygotowani, bo podobne sytuację przeżywamy przy okazji wielu głośnych wydarzeń kulturalnych, religijnych a nawet politycznych, które są transmitowane - stwierdził rzecznik.

 

PAP

az/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie