Całujący się homoseksualiści pokazują zdjęcia w sieci. Chcą oddać hołd ofiarom masakry w Orlando

Świat
Całujący się homoseksualiści pokazują zdjęcia w sieci. Chcą oddać hołd ofiarom masakry w Orlando
Twitter.com/#twomenkissing

Ojciec zamachowca z Orlando powiedział, że jego atak i zabójstwo 49 osób, to efekt tego, że kilka miesięcy temu 29-letni Omar Mateen zobaczył całujących się gejów i widok ten bardzo go rozzłościł. Środowiska LGBT, aby oddać hołd ofiarom tragedii, rozpoczęły akcję pod hasłem #twomenkissing i zachęcają pary homoseksualne, aby pokazywały w sieci, jak się całują.

Homoseksualiści zwracają uwagę, że pomimo rosnącej tolerancji dla środowisk LGBT, wizerunek dwóch całujących się mężczyzn wciąż jest rzadkością. Nie jest pokazywany ani w najwazniejszych mediach, ani w branży reklamowej.

 

Właśnie dlatego postanowili publikować swoje zdjęcia na znak protestu przeciwko aktom agresji wobec homoseksualistów.

 

 

 

 

"Przerwijmy krąg nienawiści"

 

Polska Kampania Przeciw Homofobii odnosząc się do tragicznych wydarzeń z Orlando, w specjalnym oświadczeniu napisała, że "w sobotnią noc w klubie Puls zaatakowani zostali nie tylko uczestnicy tamtejszej imprezy, lecz każda osoba LGBT na świecie".

 

"Uprzedzenia wobec nas nie są zarezerwowane dla konkretnej grupy - są zjawiskiem powszechnym na całym świecie. To uprzedzenia zabijają, nie wyznanie. Pamiętajmy o tym, zanim w gniewie będziemy rzucać oskarżenia wobec muzułmanów czy uchodźców jako sprawców homofobicznej i transfobicznej przemocy. Przerwijmy krąg nienawiści, uprzedzeń i lęku przed tymi, których nie znamy. Bo to one skłoniły młodego mężczyznę w Orlando do sięgnięcia po broń. (…) Pamiętajmy, że każde homofobiczne i transfobiczne wyzwisko, wybita szyba, pobicie pozostawione bez reakcji, wzmacniają przekonania, które miał sprawca strzelaniny w Orlando" - napisano.

 

Kwiaty przed ambasadą

 

Pod amerykańską ambasadą w Warszawie w poniedziałek zebrali się także sojusznicy środowisk LGBT, by oddać hołd tym, którzy zginęli w strzelaninie.

 

 

 

polsatnews.pl

jak/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie