W Poznaniu dziś "Marsz dla życia". Przejdzie pod hasłem "Z rodziną najlepiej"

Polska
W Poznaniu dziś "Marsz dla życia". Przejdzie pod hasłem "Z rodziną najlepiej"
marszdlazycia.pl/T.Brussy

Zwrócenie uwagi na wartość ciepła rodzinnego - taki jest cel "Marszu dla życia", który w niedzielę przejdzie ulicami Poznania. Wspólną manifestację poprzedzi rodzinny festyn w centrum miasta.

Każdego roku marsz w Poznaniu gromadzi 4-5 tys. osób.

 

- Chcemy wspólnie pokazać, że wbrew znanemu powiedzeniu z rodziną najlepiej wychodzi się nie tylko na zdjęciach. Rodzina wspiera, pociesza, to w niej powstają pierwsze wspomnienia, rodzą się wzniosłe marzenia i w niej dorastają wielcy ludzie. Chcemy zwrócić uwagę na wartość rodzinnego ciepła, na które zasługuje każdy człowiek i którym każdy powinien być otoczony - podkreśla Tomasz Kasprzak, rzecznik prasowy organizatora marszu archidiecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

Marsz dla Życia poprzedzi festyn rodzinny na pl. Wolności z atrakcjami dla dzieci i koncertem zespołu Risen.

W trakcie wydarzenia odczytane zostanie pozdrowienie Papieża Franciszka dla uczestników i organizatorów Marszu dla Życia. Po wspólnej zabawie, pochód wyruszy w stronę katedry, gdzie odprawiona zostanie msza św.

 

Oprócz marszu także charytatywna zbiórka

 

Tomasz Kasprzak poinformował, że w niedzielę swój finał będzie miała 4. edycja akcji Pieluszka dla maluszka, polegająca na zbiórce pieluch i pieluchomajtek dla potrzebujących. W tym roku w akcji wzięło udział kilkadziesiąt parafii, szkół i organizacji z całej diecezji.

 

Jak podał rzecznik, w minionych trzech edycjach zebrano łącznie ponad 88 tys. pieluch. W tym roku przekroczona została liczba 100 tys.

 

PAP

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie