Kardynał Macharski w szpitalu. "Bardzo poważny stan"

Polska
Kardynał Macharski w szpitalu. "Bardzo poważny stan"
Polsat News

"Kardynał Franciszek Macharski przebywa w szpitalu. Jego stan jest bardzo poważny. Kardynał Stanisław Dziwisz udzielił Mu sakramentu namaszczenia chorych i prosi wiernych Archidiecezji Krakowskiej o modlitwę wsparcia dla kardynała Franciszka" - napisano na oficjalnym profilu Archidiecezji Krakowskiej na Twitterze.

Według Tygodnika Podhalańskiego, Macharski przewrócił się podczas spaceru i naprawdpodobniej złamał kręgosłup. Jeszcze w niedzielę przejdzie operację.  

 

Kard. Franciszek Macharski był metropolitą krakowskim w latach 1979-2005. Jego poprzednikiem i wielkim przyjacielem był Karol Wojtyła.

 

Przez wiele lat kard. Macharski był wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski (1979-94) oraz przewodniczącym Komisji ds. Nauki Katolickiej i Komisji ds. Apostolstwa Świeckich. Należał do watykańskich kongregacji: ds. Biskupów, ds. Duchowieństwa, ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i StowarzyszeńŻycia Apostolskiego oraz ds. Wychowania Katolickiego.

 

W czerwcu 2005 r. przeszedł na emeryturę i zamieszkał w sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta w Krakowie. Jego następcą został abp Stanisław Dziwisz. W grudniu 2011 r. po upadku w swym mieszkaniu kard. Macharski, z powodu pęknięcia kości miednicy, trafił do szpitala i przeszedł kilkutygodniowe leczenie i rehabilitację.

 

24tp.pl, PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie