Boniek: teraz "reset", a zaraz myślimy o Niemcach

Sport
Boniek: teraz "reset", a zaraz myślimy o Niemcach
Polsat Sport

- Zakładaliśmy, że ten mecz chcemy i musimy wygrać, i wygraliśmy - czyli nic się nie stało. Myślę, że byliśmy drużyną o tyle lepszą, że mogliśmy wygrać nawet w rozmiarze dwóch bramek - powiedział po meczu Polska - Irlandia Północna na antenie Polsat Sport 2 prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

- Taktycznie trener przygotował drużynę, przez 80 minut grała wspaniale. Wiadomo, że potem dba się o wynik i idzie się te 10 metrów do tyłu. Rywale ze dwa razy piłkę wrzucili, ale niczego wielkiego nie zrobili – mówił Boniek.

 

Prezes PZPN przyznał, że teraz czas na lekki "reset". - Wygraliśmy mecz, jesteśmy trochę rozluźnieni, ale już dziś wieczorem sztab trenerski będzie myślał o następnym meczu. Niemcy nie są dla nas wielką zagadką, ale są drużyną, która na pewno jest faworytem. Do tej pory przez pół roku żyliśmy meczem z Irlandią Północną, teraz mamy cztery dni, żeby przygotować się do następnego starcia.

 

- Atmosfera w szatni jest normalna, chłopaki są zadowoleni, że wygrali. Dziękujemy kibicom za wspaniały doping, gramy dalej – dodał.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie