USA: Clinton wyprzedza Trumpa

Świat
USA: Clinton wyprzedza Trumpa
PAP/EPA/ALBA VIGARAY

Według sondażu Reuters/Ipsos, potencjalna kandydatka Demokratów do prezydentury Hillary Clinton wyprzedza swojego republikańskiego przeciwnika Donalda Trumpa o 11 punktów procentowych.

Sondaż, przeprowadzony w okresie od poniedziałku do piątku, wykazał, że na Hillary Clinton chciałoby głosować 46 proc. wyborców a naDonalda  Trumpa 34,8 proc. 19,2 proc. pytanych nie poparło żadnego kandydata.

 

Reuters podkreśla, że wskaźnik poparcia dla Clinton nie zmienił się od tygodnia, czyli od okresu poprzedzającego zdobycie przez nią wystarczającej liczby głosów delegatów do zdobycia nominacji prezydenckiej z ramienia Partii Demokratycznej na konwencji tej partii w lipcu.

 

Trump był w sondażach z wyraźnie mniejszym poparciem niż Clinton do maja kiedy został jedynym kandydatem ubiegającym się o nominację prezydencką z ramienia Republikanów. Wówczas przewaga Clinton nieco stopniała, jednak później ponownie wzrosła.

 

W czwartek Clinton poparł oficjalnie prezydent Barack Obama i powiedział, że "z przyjemnością" włączy się w jej kampanię prezydencką.

Krajowa konwencja Partii Demokratycznej odbędzie się w dniach 25-28 lipca w Filadelfii (stan Pensylwania). Republikanie spotkają się na swojej konwencji wcześniej w Cleveland, w stanie Ohio, w dniach 18-21 lipca.

 

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 8 listopada zostania wyłoniony 45. prezydent Stanów Zjednoczonych.

 

PAP

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie