Rosja zremisowała z Anglią. W doliczonym czasie

PAP/EPA/PETER POWELL

Reprezentanci Rosji tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego zdołali odebrać Anglii zwycięstwo. Bohaterem Rosji okazał się Wasilij Bierezucki, który wyrównał na 1:1. Gola dla Anglii w 73. minucie zdobył Eric Dier.

Faworytami ostatniego sobotniego pojedynku byli Anglicy. Podopieczni trenera Roya Hodgsona jako jedyni w eliminacjach wygrali wszystkie 10 spotkań, a do tego z imponującym bilansem bramek 31-3.

W pierwszej połowie jednak żadnej drużynie nie udało się strzelić gola, choć Anglicy mieli zdecydowaną przewagę i kilka wyśmienitych okazji.

Od początku drugiej połowy tempo meczu trochę spadło, powoli zaczęło dawać znać o sobie zmęczenie. I dopiero w 73 minucie na trybunach rozległ się okrzyk radości, gdy piękną bramkę z rzutu wolnego strzelił dla Anglii Eric Dier.

Ożyły trybuny, wielu mocno zmęczonych całodniowym pobytem w Marsylii kibiców z Wysp nagle odzyskało siły, zaczęli dopingować swój zespół do dalszej walki. Ale tym razem, szczęście Anglików opuściło. W drugiej minucie doliczonego czasu gry, po błędzie angielskich obrońców, Wasilij Bierezucki strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Totalnie zaskoczonym Anglikom zabrakło już czasu, aby pomyśleć o zdobyciu drugiej, zwycięskiej bramki. Dla nich remis 1:1 to... porażka.

"Popis" kibiców

Przed meczem nie "popisali" się kibice obu drużyn. Doszło do poważnych bójek na terenie Starego Portu w Marsylii. Pięciu fanów zostało rannych, a jeden z nich doznał zawału serca i był reanimowany. Policja zatrzymała sześciu najbardziej krewkich. Aby uspokoić zwaśnione strony, użyto gazów łzawiących i armatek wodnych. To już był drugi dzień zajść z udziałem niesportowo zachowujących się kibiców z Wysp. W piątek bili się bowiem w tym mieście z fanami Trójkolorowych".

Prefekt policji w Marsylii zapowiedział, że jeżeli zajdzie taka potrzeba, do zapewnienia spokoju zostaną użyte ostrzejsze środki przymusu.

Składy obu drużyn

Anglia zagrała w składzie: Joe Hart - Danny Rose, Chris Smalling, Gary Cahill, Kyle Walker - Raheem Sterling (87. James Milner), Eric Dier, Wayne Rooney (77. Jack Wilshere), Dele Alli, Adam Lallana - Harry Kane.

W drużynie Rosji zagrali: Igor Akinfiejew - Igor Smolnikow, Aleksiej Bierezucki, Siergiej Ignaszewicz, Georgij Szczennikow - Roman Neustaedter (80. Denis Głuszakow), Aleksandr Gołowin (77. Roman Szirokow), Aleksandr Kokorin, Fiodor Smołow (85. Paweł Mamajew), Oleg Szatow - Artiom Dziuba.