Bieg z historią w tle. W Sulejówku odbył się Bieg Marszałka

Sport
Bieg z historią w tle. W Sulejówku odbył się Bieg Marszałka
Polsat News

Prawie tysiąc biegaczy wzięło udział w dziewiątym Biegu Marszałka w podwarszawskim Sulejówku. Bieg jest organizowany od 2008 roku i nawiązuje do przedwojennych marszów na trasie Sulejówek-Belweder. Reporterka Polsat News Monika Miller obserwowała zmagania zawodników.

Patronem medialnym imprezy był kanał informacyjny Polsat News, który relacjonował to wydarzenie. W imprezie uczestniczyli także dziennikarze kanału i portalu polsatnews.pl. Podczas Biegu Marszałka od czterech lat organizowane są także mistrzostwa Polsat News w biegu na 10 kilometrów, w których biorą udział zawodnicy z grupy Polsat. Mistrzostwa Polsat News w bieganiu, zapoczątkowały akcję "Gotowi do biegu!". W ramach niej stacja będzie cyklicznie wspierać imprezy związane z bieganiem w całym kraju.

 

Dopisali także kibice, co szczególnie ucieszyło Katarzynę Nowicką.

 

- Świetna atmosfera. I bardzo dużo dali kibice, także mieszkańcy Sulejówka, którzy stali na całej trasie biegu. Mój czas 00:56:39 i jestem z siebie dumna - powiedziała Katarzyna Nowicka, wydawca w portalu polsatnews.pl.
 

W imprezie biegli także znani z anteny dziennikarze, m.in. Marek Kacprzak, który - jak sam twierdzi - rozpoczął sezon z przytupem oraz Bartosz Kurek, Michał Stela, Szymon Zaworski i Wojciech Szeląg.

 

 

Wśród zawodników byli także dyrektor kanału Polsat News Henryk Sobierajski oraz szef anteny Marcin Cholewiński.

 

- Atmosfera biegu - jak zwykle - fajna. Zaletą tej imprezy jest niezbyt duża liczba uczestników, a więc na trasie nie było jakiegoś uciążliwego tłoku. Jest to o tyle istotne, że bieg to de facto trzy rundy po 3 kilometry z hakiem, więc zwykle, gdy jest dużo biegaczy, tłok i przepychanie się na trasie są nie do uniknięcia. W tym roku sprzyjała też pogoda, ponieważ nie było upału tak, jak choćby rok temu i dwa lata temu - powiedział Jerzy Sikora z polsatnews.pl. - Ciekawostką jest to, że na trasie było paru żołnierzy amerykańskich. W tej chwili stacjonują oni chwilowo w sąsiednim Rembertowie w związku z międzynarodowymi ćwiczeniami Anakonda - dodał Jerzy Sikora.

 

Bieg organizwany jest na pamiątkę przedwojennych marszów Sulejówek - Belweder. Pierwszy taki marsz odbył się w 1926 roku, a wystartowało w nim 30 zespołów - łącznie 400 zawodników.

 

Patronat honorowy nad VI Biegiem Marszałka objęli: Minister Obrony Narodowej, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Miński oraz Burmistrz Miasta Sulejówek.

 

Polsat News

az/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie