Apel do Franciszka we włoskiej gazecie: "Kraków prosi o wsparcie w walce z morderczym smogiem"

Świat
Apel do Franciszka we włoskiej gazecie: "Kraków prosi o wsparcie w walce z morderczym smogiem"
Facebook.com/Powietrze dla Krakowa

W rzymskim wydaniu dziennika "La Repubblica" ukazała się prośba Fundacji im. Zygmunta Starego organizującej akcję "Powietrze dla Krakowa" do papieża Franciszka. "Pomóż nam! Smog zabija nas codziennie! Kraków potrzebuje Twojego głosu, (...) który obudzi sumienia i pokona bezradność. Cierpimy, chorujemy i umieramy od najbardziej zanieczyszczonego powietrza w Polsce" - brzmi ogłoszenie.

Gazetę, w której w sobotę ukazał się apel, wybrano nieprzypadkowo. Podobno jest to najczęściej czytany przez Franciszka tytuł.

 

Działający w fundacji im. Zygmunta Starego specjalnie wybrali także termin publikacji oryginalnego ogłoszenia. Uznali, że w związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży, w których Ojciec Święty weźmie udział, to odpowiednia pora, by zwrócić uwagę na krakowski problem.

 

"Zasmuceni mało skutecznymi działaniami władz lokalnych i jednocześnie zdesperowani postawą władz państwowych, postanowiliśmy zwrócić się do Papieża Franciszka z prośbą o pomoc w walce ze smogiem" - poinformowali na Facebooku.

 

Zaś we włoskim dzienniku napisali: "W Krakowie smog przyczynia się do co piątego zgonu. Zwiększa umieralność noworodków oraz ryzyko poronień i wad rozwojowych u dzieci. Odpowiada za tysiące trwałych inwalidztw i przewlekłych chorób – u dzieci i dorosłych. Franciszku, Kraków prosi o Twoje wsparcie w walce z morderczym smogiem!"

 

polsatnews.pl

jak/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze