Analityk przed meczem Polska- Irlandia Płn: największym wrogiem będzie zmęczenie

Sport
Analityk przed meczem Polska- Irlandia Płn: największym wrogiem będzie zmęczenie
Polsat News

Jutro polscy piłkarze zagrają swój pierwszy mecz na Euro 2016. W niedzielę o 18:00 rywalem biało-czerwonych będzie Irlandia Północna. - Balonik jest bardzo nadmuchany, ale nie może być inaczej. Jakby był spokój, to po co ta impreza, po co czekać te cztery lata? - powiedział w Polsat News trener i analityk piłkarski Jakub Myszkorowski.

Irlandczycy z Północy debiutują na mistrzostwach Europy. Polacy grają na nich po raz trzeci. Z rankingu FIFA wynika, że Irlandia Północna powinna być teoretycznie najłatwiejszym rywalem biało-czerwonych. Jak jednak podkreślił analityk piłkarski i trener Jakub Myszkorowski nie warto lekceważyć przeciwnika. Zespół Michaella O'Neilla wygrał swoją grupę eliminacyjną.

 

- Nikt na taki turniej nie jedzie po to by poprawiać humor innym  i sprawiać że w Polsce będzie wesoło tylko mają swój cel to zespół, który słynie z żelaznej obrony w eliminacjach nie stracili punktów - powiedział Myszkorowski.

 

"Nasi przeciwnicy nie mają w swoich szeregach piłkarza pokroju Lewandowskiego. to jednak nie będzie tak, że oni cofną się i pozwolą, niech teraz pan Lewandowski zrobi show" - zauważył Myszkorowski.

 

-  Na pewno postawią bardzo trudne warunki, ale jeśli wykorzystamy ich słabe punkty, to myślę, że tu w Polsce będą mieli ludzie powody do radości o 20 niedzielę - powiedział gość Polsat News.

 

Analityk zauważył, że "największym wrogiem nie tylko Irlandczyków i Polaków, ale wszystkich reprezentacji na Euro jest zmęczenie sezonem, co widać było podczas wczorajszego meczu Francji z Rumunią".

 

Polsat News

az/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie