To nie pieniądze grają na boisku. Ekspert o przełożeniu wartości finansowej drużyn na wyniki

Polska
To nie pieniądze grają na boisku. Ekspert o przełożeniu wartości finansowej drużyn na wyniki
Polsat News

Pierwszy mecz Euro 2016 już dziś. Turniej to wielkie sportowe święto, ale też wielkie pieniądze. Sumując marketingowe wyceny piłkarzy najwięcej warta jest drużyna Anglii - ponad 751 mln euro. Polska plasuje się na 11. miejscu z wartością 186 mln euro. Według specjalisty do spraw marketingu sportowego Jerzego Ciszewskiego wartość poszczególnych drużyn nie ma jednak przełożenia na wyniki meczów.

Wartość najlepszego polskiego zawodnika - Roberta Lewandowskiego - szacuje się na prawie 68 mln euro. Cała drużyna Irlandii Północnej - według wyliczeń - warta jest 63 mln euro. 


- Czyli z tego moglibyśmy wyciągnąć wniosek matematyczny, że wygramy z Irlandią 4:0. Na szczęście sport jest nieprzewidywalny, piłka nożna tym bardziej. Dlatego nie możemy patrzeć na te sumy i sądzić, że to równa się wygranej Polsce tylko, że Irlandczycy będą chcieli się pokazać i walka będzie bardzo twarda - stwierdził Jerzy Ciszewski w Polsat News.

 

ceny

 

- Oprócz tego, że rozpoczęły się mistrzostwa Europy w piłce nożnej to otwiera wielki stragan, na którym piłkarze będą pokazywali się przyszłym pracodawcom. Pamiętajmy, że taka arena europejskiego futbolu jest znakomita okazją, by zawodnicy zaprezentowali się Europie i światu - dodał ekspert.

 

polsatnews.pl

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie