Allegro zmieni właściciela? Chińczycy wśród możliwych kupców

Biznes
Allegro zmieni właściciela? Chińczycy wśród możliwych kupców
Siedziba Naspers w Kapsztadzie (RPA), fot. Wikipedia/CC BY-SA 2.5

Południowoafrykański koncern Naspers planuje sprzedać serwis aukcyjny Allegro, którego jest właścicielem - wynika z informacji uzyskanych przez portal Bloomberg. Chętny będzie musiał wyłożyć nawet 3 miliardy dolarów.

Napsers ma rozważać sprzedaż Allegro z powodu otrzymania propozycji kupna serwisu aukcyjnego. Południowoafrykański właściciel może chcieć się pozbyć Allegro, bo nie rozwija się ono tak szybko jak jego inne biznesy. Naspers wynajął już firmę doradczą Morgan Stanley, która ma pomóc w ewentualnym przeprowadzeniu transakcji. Sprawa znajduje się jednak na wczesnym etapie i nie ma gwarancji, że sprzedaż dojdzie do skutku.


Zainteresowane kupnem Allegro mogą być prywatne fundusze kapitałowe i firmy technologiczne, również chińskie - twierdzi Bloomberg, powołując się na swoich informatorów.


Naspers to firma wyceniania na prawie 67 miliardów dolarów. Inwestuje głównie w biznesy internetowe na rynkach rozwijających się. Jest właścicielem m.in. rosyjskiego serwisu Mail.ru. W Polsce należą do niego takie serwisy jak Ceneo.pl, OLX.pl, otoDom.pl, otoMoto.pl i PayU.pl.


Allegro to najpopularniejszy serwis aukcyjny we wschodniej Europie, którego używa miesięcznie ponad 14 mln osób. Dziennie sprzedaje się na nim blisko 900 tysięcy przedmiotów - wynika z informacji Naspers.


Rzecznik firmy nie odniósł się do informacji Bloomberga, twierdząc że "taka jest polityka firmy". Sprawy nie skomentował Morgan Stanley.


Bloomberg.com

am/wjk/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie