Waszczykowski: Polska, Rumunia i Turcja za wzmocnieniem wschodniej flanki NATO

Polska
Waszczykowski: Polska, Rumunia i Turcja za wzmocnieniem wschodniej flanki NATO
PAP/Paweł Supernak

Polska, Rumunia i Turcja są połączone wspólnymi problemami i wspólnymi propozycjami ich rozwiązań - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski po czwartkowym spotkaniu z szefami dyplomacji tych państw w Warszawie. Zakładamy, że flanka wschodnia NATO powinna być wzmocniona - dodał.

Waszczykowski zaznaczył, że w rozmowach uczestniczyli przedstawiciele trzech największych państw wschodniej flanki NATO. Poinformował, że spotkanie było poświęcone przede wszystkim problemom bezpieczeństwa, w szczególności lipcowemu szczytowi NATO w Warszawie.

 

- Rozmawialiśmy o zagrożeniu ze Wschodu i Południa. Rozmawialiśmy, jak przeciwstawić się tym zagrożeniom. Tak jak mamy wspólną agendę zagrożeń i wyzwań, tak mamy wspólną agendę odpowiedzi na te wyzwania i zagrożenia - podkreślił Waszczykowski.

 

- Zakładamy, że flanka wschodnia powinna być wzmocniona, jej bezpieczeństwo powinno być wzmocnione przez rozlokowanie NATO-wskich sił międzynarodowych, jak również sił amerykańskich (...) - dodał.

 

Waszczykowski zaznaczył, że Polska, Rumunia i Turcja są "połączone wspólnymi problemami i wspólnymi propozycjami ich rozwiązań".

Szef polskiego MSZ poinformował, że polsko-turecko-rumuńskie rozmowy będą kontynuowane w kolejnych latach.

 

PAP

am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie