Meryl Streep i Donald Trump. Znajdź trzy różnice

Kultura
Meryl Streep i Donald Trump. Znajdź trzy różnice
Twitter.com/Telegraph

Sztuczna opalenizna, poduszka imitująca brzuch i charakterystyczny czerwony krawat wystarczyły, by gwiazda Hollywood po raz kolejny udowodniła widzom, że nie ma dla niej roli nie do odegrania. Trzykrotna zdobywczyni Oscara wprawiła nowojorską publiczność w osłupienie, gdy przebrana za republikańskiego kandydata na prezydenta USA wkroczyła na scenę The Public Theater.

Przygotowywany w tajemnicy występ Meryl Streep zaskoczył nawet organizatorów gali "Shakespeare In The Park". Mimo że nikogo, kto śledzi walkę o Biały Dom, parodia Trumpa w wykonaniu Streep nie powinna dziwić, bo aktorka od dawna popiera kandydaturę Hillary Clinton w wyścigu prezydenckim.

 

Na scenie obok Streep ucharakteryzowanej na Donalda Trumpa, pojawiła się także Christine Baranski, przebrana za Clinton. Panie wykonały utwór z musicalu "Kiss Me, Kate", który w oryginale opowiadał o tym, jak podrywać kobiety. Na nowojorskiej scenie Streep w roli Trumpa udzielała Clinton wskazówek, jak walczyć o żeńskie głosy w wyborach.

 

Wieść o występie Meryl Streep obiegła świat. Sama aktorka sprawę skomentowała krótko: "Doceniam zainteresowanie, ale w tę postać wcieliłam się jednorazowo, pierwszy i ostatni raz w swoim życiu" - powiedziała.

 

 

  

New York Times, The Guardian

jak/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie