Wraca temat ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Rodziny ofiar spotkają się z prokuratorami

Polska
Wraca temat ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Rodziny ofiar spotkają się z prokuratorami
Polsat News

Na 21 czerwca zaplanowano spotkanie prokuratorów krajowych z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej - poinformowało Radio ZET. W spotkaniu ma wziąć udział zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek. Rozmowy będą dotyczyć m.in. konieczności przeprowadzenia ekshumacji ofiar.

Do spotkania dojdzie 21 czerwca o 11:00 w siedzibie Prokuratury Krajowej. Miało się ono odbyć już w maju, ale prokuratura nie zdążyła wtedy uzupełnić danych adresowych pokrzywdzonych.

 

W kwietniu Marek Pasionek mówił, że nie są "planowane ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej", nie wykluczył jednak, że odbędą się one na późniejszym etapie.

 

Dodał wówczas, że trzeba powołać zespół biegłych od medycyny sądowej, którzy zapoznaliby się z dokumentacją medyczną, m.in. z Rosji. Jak zaznaczył, stwierdzono "liczne nieprawidłowości" w przypadku ok. 90 proc. ofiar katastrofy.

 

- Prokurator nie może nad tym przejść do porządku dziennego - oświadczył. Jako przykład podał informację w dokumentach, w których stwierdzono, że autopsja nastąpiła wcześniej niż zewnętrze oględziny ciała.

 

Radio Zet

jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie