Schetyna: ws. bezpieczeństwa Polski jest jeszcze dużo do zrobienia

Polska
Schetyna: ws. bezpieczeństwa Polski jest jeszcze dużo do zrobienia
Polsat News

- Rozmawialiśmy nie o bezpieczeństwie szczytu NATO, tylko o tym, co ma wynikać z tego szczytu dla polskiego bezpieczeństwa, dla Polski i Polaków, i tu jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia - powiedział po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego szef PO Grzegorz Schetyna. - Było dużo słów - dodał.

Na pytanie, czy jest spokojny o bezpieczeństwo Polski w czasie szczytu NATO, Schetyna odpowiedział: "To jest trudna sytuacja. My rozmawialiśmy nie o bezpieczeństwie szczytu NATO, tylko rozmawialiśmy o tym, co ma wynikać ze szczytu NATO dla polskiego bezpieczeństwa, dla Polski, dla Polaków".

 

- I tu uważam, że jest jeszcze dużo do zrobienia - powiedział lider PO. Nie chciał odpowiadać na pytania o szczegóły posiedzenia RBN, m.in. na pytanie o to, czy poinformowano, ilu żołnierzy NATO przyjedzie do Polski. Schetyna zaznaczył, że nie może mówić o szczegółach ze względu na to, że posiedzenie RBN odbyło się w trybie tajnym.

 

Spotkanie z nadzieją na poznanie opinii Dudy i Szydło

 

Przed posiedzeniem Rady Schetyna - b. minister spraw zagranicznych - mówił, że chciałby poznać oczekiwania prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło związane ze szczytem i ustalenia poczynione w ostatnim czasie.

 

- Przypomnę, że kwestia samego szczytu, to pomysł jeszcze prezydenta Komorowskiego, potem przygotowywaliśmy szczyt z premierem, ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem, to duża konkretna praca i uzysk - powiedział Schetyna.

 

- Chodzi o to, żebyśmy byli przekonani, że to będzie kontynuowane, że wszystkie wcześniejsze ustalenia będą gwarantowane na lipcowym szczycie, chciałbym też mieć pewność, że nie będzie tak, że konflikty, do których rząd doprowadza w Europie, będą miały wpływ na pozycję polskiego bezpieczeństwa - powiedział Schetyna przed posiedzeniem RBN.

 

Polsat News, foto.: PAP/Jacek Turczyk

 

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie