CBA weszło do Elektrowni Dolna Odra

Polska
CBA weszło do Elektrowni Dolna Odra
Polsat News

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli we worek do Elektrowni Dolna Odra w Gryfinie k. Szczecina Przeszukiwane jest też 35 innych miejsc - biura i mieszkania. "Sprawa dotyczy tzw. korupcji menadżerskiej na każdym etapie zamówień i mienia wielkiej wartości" - podało Biuro na Twitterze.

 

Działania CBA wykonywane sa na polecenie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Sprawa dotyczy realizacji remontów i inwestycji w Elektrowni - wyjaśnił Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA. - Agenci CBA zabezpieczają nośniki danych i dokumentację stanowiącą dowody w sprawie - podał.

 

Kaczorek wyjaśnił, że sprawa dotyczy tzw. korupcji menadżerskiej i przyjmowania korzyści za ustalenie sposobu i przeprowadzenia wybory wykonawcy, a także nadzoru nad przebiegiem robót i ich końcowym odbiorem. Zakres sprawy dotyczy przestępstwa związanego z nieprawidłowościami dotyczącymi mienia wielkiej wartości.

 

CBA nie podało szczegółów sprawy, ale podkreśliło, że rocznie w Elektrowni na remonty przeznacza się 50-70 mln zł.

 

Jak powiedziała rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz, śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 8 kwietnia, ale prokurator nie ujawnia w jaki sposób zostało zainicjowane.

 

Nieprawidłowości, o których mowa, miały miejsce podczas wyłaniania wykonawców na realizowane przez Dolną Odrę inwestycje i podczas ich realizacji - dodała Wojciechowicz.

 

Prokuratura na razie nie potwierdza, żeby w śledztwie postawiono komukolwiek zarzuty.

 

Jak wyjaśniła rzecznik chodzi o mienie wielkiej wartości, "którego wartość zaczyna się od 1 mln zł".

 

PAP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze