W trzech językach. Prezydent i pierwsza dama zapraszają na Światowe Dni Młodzieży

Polska
W trzech językach. Prezydent i pierwsza dama zapraszają na Światowe Dni Młodzieży
Światowe Dni Młodzieży

- Wierzymy, że pielgrzymi, którzy odwiedzą nasz kraj w ostatnim tygodniu lipca, wrócą do swoich domów pełni wzmocnionej wiary, nowej energii, a także miłych wspomnień, że nawiążą nowe przyjaźnie i że zakochają się w Polsce - mówi Agata Kornhauser-Duda. Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się 26 lipca w Krakowie. Po angielsku, niemiecku i polsku para prezydencka zaprasza pielgrzymów z całego świata.

- Już wkrótce do Krakowa przybędą pielgrzymi ze wszystkich kontynentów, by wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. Cieszymy się, że będziemy mogli gościć w Polsce także ojca świętego, papieża Franciszka - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

 

- Będzie to szczególny czas w szczególnym miejscu - przekonywała pierwsza dama. - Chrześcijanie ze wszystkich zakątków globu odwiedzą miasto, z którym związany był święty Jan Paweł II, tak kochany i ceniony właśnie przez ludzi młodych - zaznaczył.

 

Zostało 50 dni

 

Oprócz polskiej wersji nagrania przygotowano wersję niemiecką (w której do przyjazdu do Polski zachęca pierwsza dama) i angielską - z udziałem prezydenta.

 

ŚDM rozpoczną się za 50 dni; od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek.

 

W Campus Misericordiae utworzonym w Brzegach k. Wieliczki planowane jest 30 lipca modlitewne czuwanie młodzieży z udziałem papieża, a w niedzielę 31 lipca odbędzie się tam msza kończąca dni młodzieży.

 

Zaproszenie po polsku:

 

 

Zaproszenie po angielsku:

 

 

Zaproszenie po niemiecku:

 

 

polsatnews.pl

po/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze