Pszczoły szczególnie aktywne. Pojawiają się w niespodziewanych miejscach

Polska
Pszczoły szczególnie aktywne. Pojawiają się w niespodziewanych miejscach
Polsat News, Reuters

Przy jednym z mieszkań w centrum Zielonej Góry owady utworzyły duże gniazdo i uprzykrzają życie przechodniom. Strażacy ostrzegają mieszkańców i apelują o ostrożność. Pszczoły niespodziewanie pojawiły się także po śmierci Muhammada Ali przy centrum jego imienia w Louisville w USA. Dawny mistrz świata wagi ciężkiej mawiał, że w ringu trzeba "fruwać jak motyl i żądlić jak pszczoła".

O tej porze roku pszczoły są bardzo aktywne. Osiedlają się często w niespodziewanych i niesprzyjających człowiekowi miejscach. W takich sytuacjach należy wezwać na pomoc strażaków, którzy bezpiecznie przeniosą gniazdo.


Roje pszczół przenoszone są zazwyczaj do lasów, gdzie owady są wypuszczane. Często gniazda ukryte są w trudno dostępnych miejscach i nie zawsze udaje się przenieść je w taki sposób, aby nie uśmiercić części osobników. Nie warto jednak podejmować prób likwidacji pszczelego gniazda na własną rękę. Użądlenia owadów mogą być niebezpieczne, szczególnie w przypadku osób uczulonych na ich jad.


"Żądlić jak pszczoła"


Rój pszczół zauważono także na drzewie obok centrum imienia Muhammada Ali, zaledwie kilka metrów od ściany, na której widnieją słynne słowa pięściarza. Ilość owadów oszacowano na kilka tysięcy.


Pszczelarz Kevin McKinney podkreślił, że pszczołom po prostu spodobało się w tym miejscu. Dodał, jednak że niektórzy mogą sie zastanawiać, bo obok stoi tablica z cytatem sławnego boksera, który wspomina o pszczołach. Pojawienie się roju pszczół na drzewie to naturalne zjawisko zdarzające się w maju i czerwcu. Owady nie przeszkadzają przechodniom.

 

 

Polsat News, wideo: Polsat News, Reuters

prz/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze