Niepewny los Teatru Żydowskiego

Kultura
Niepewny los Teatru Żydowskiego
Polsat News

"Z przyczyn technicznych jesteśmy zmuszeni odwołać wszystkie nasze spektakle. Zapraszamy do kasy po odbiór należności za zakupione bilety" - poinformowała dyrekcja Teatru Żydowskiego w Warszawie. Nie jest jasne czy teatr zawiesił działalność do końca sezonu, roku czy też może będzie musiał zacząć szukać nowej siedziby. Przedstawicielka teatru przyznała, że "trwają rozmowy w tej sprawie".

Teatr Żydowski zaczął mieć problemy, gdy budynek pl. Grzybowskim 12/16, w którym się mieści placówka, zmienił w październiku 2015 r. właściciela. Firma Ghelamco, która chce w tym miejscu wznieść biurowiec, poinformowała w marcu władze teatru, że pojawiły się poważne zastrzeżenia dotyczące stanu technicznego części budynku, w której znajduje się scena i widownia Teatru Żydowskiego. Deweloper zwrócił się do teatru o natychmiastowe zaprzestania działalności.

 

Jedyny taki teatr w Polsce  


- Teatr dostosował się do wszystkich wymagań dewelopera - powiedziała polsatnews.pl Joanna Kawińska, przedstawicielka Teatru Żydowskiego. Przyznała jednak, że nie może odpowiedzieć, jakie będą dalsze działania teatru, gdyż wciąż trwają rozmowy. Oświadczenia w sprawie losów Teatru Żydowskiego można spodziewać się we wtorek.


Teatr Żydowski im. Estery Racheli i Idy Kamińskich w Warszawie jest jedynym działającym obecnie teatrem żydowskim w Polsce, który wystawia sztuki w języku jidysz.


polsatnews.pl

grz/luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie