Modlitwa w intencji Puszczy Białowieskiej. Zobacz reakcje przedstawicieli UNESCO [WIDEO]

Polska
Modlitwa w intencji Puszczy Białowieskiej. Zobacz reakcje przedstawicieli UNESCO [WIDEO]
Polsat News

Eksperci UNESCO zapoznający się ze stanem Puszczy Białowieskiej zostali w poniedziałek postawieni w dość nietypowej sytuacji. Po ogłoszeniu przerwy w rozmowach z ekologami i przedstawicielami ministerstwa generalny duszpasterz leśników Tomasz Duszkiewicz zainicjował modlitwę w intencji puszczy.

Delegacja UNESCO, która od soboty przebywa w Polsce,  zapoznała się w poniedziałek z przedstawionym przez resort środowiska planem ochrony Puszczy Białowieskiej, zakładającym m.in. cięcia sanitarne i nowe nasadzenia. Eksperci rozmawiali też z ekologami, którzy protestują przeciwko ogłoszonej przez resort środowiska trzykrotnie zwiększonej w stosunku do pierwotnych planów wycince drzew.

 

Wnioski z wizyty w lipcu


We wtorek delegaci wyruszą w teren, żeby zobaczyć kolejne miejsca zaatakowane przez kornika. Jeszcze dziś wieczorem przyrodnicy będą próbowali ich przekonać, aby pojechali zobaczyć także miejsca inne niż wskazane przez resort środowiska.


Dyrektor Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody powiedział Polsat News, że wnioski z wizyty w Puszczy Białowieskiej zostana przedstawione podczas lipcowej sesji UNESCO w Stambule.

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie