CZD zamyka cztery oddziały. Ewa Kopacz w programie "Gość Wydarzeń"

Polska
CZD zamyka cztery oddziały. Ewa Kopacz w programie "Gość Wydarzeń"
Polsat News

- Robimy to z ciężkim sercem, ale pamiętamy, że na końcu naszego sporu są pacjenci - powiedziała dr Małgorzata Syczewska, dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka. W placówce od 24 maja trwa strajk pielęgniarek. - Jakie są możliwości rozwiązania sporu? - o tym w programie "Gość Wydarzeń" o 19:15 Jarosław Gugała porozmawia z Ewa Kopacz, byłą premier i byłą minister zdrowia.

14 dni po rozpoczęciu strajku nie ma porozumienia w Centrum Zdrowia Dziecka. Dyrekcja zdecydowała o zamknięciu czterech oddziałów: immunologii, endokrynologii, diabetologii oraz urologii dziecięcej. Personel ma być przeniesiony do innych oddziałów, aby zapewnić bezpieczeństwo i możliwość leczenia małym pacjentom.

 

Tę decyzję za najlepszą w obecnej sytuacji uznał minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Jego zdaniem z powodu strajku pielęgniarek, którego każdy dzień kosztuje 0,5 mln zł, przyszłość szpitala rysuje się w ciemnych barwach. Sytuacja szpitala będzie przedmiotem sejmowej debaty - rząd chce przedstawić informację na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu.

 

Jakie są przyczyny kłopotów w CZD, czy placówce grozi zamknięcie, czy są szanse na rozwiązanie sporu - m.in. o to Jarosław Gugała zapyta byłą premier Ewę Kopacz.


Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Jarosław Gugała przedstawi je w programie.

 

 

 

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie