Prezydent spotkał się z papieżem Franciszkiem

Świat
Prezydent spotkał się z papieżem Franciszkiem
Twitter.com/KancelariaPrezydenta

Przy okazji uroczystości kanonizacyjnych ojca Stanisława Papczyńskiego oraz Marii Elżbiety Hesselblad, prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama, spotkali się z papieżem Franciszkiem. Jak zapowiadał wcześniej Duda, była to okazja do wymiany zdań na temat zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

- Z wielką życzliwością powitamy Ojca Świętego w Krakowie. Na pewno będą to dla nas wszystkich duże przeżycia - powiedział prezydent.

 

Była to już druga wizyta Andrzeja Dudy w Watykanie. Poprzednio, 10 listopada zeszłego roku, papież Franciszek udzielił audiencji polskiemu prezydentowi.

 

W niedzielę w Watykanie para prezydencka wzięła udział we Mszy św. kanonizacyjnej na placu św. Piotra.

 

 

Podczas liturgii świętymi ogłoszeni zostali: o. Stanisław Papczyński, oraz Maria Elżbieta Hesselblad.

 

Ojciec Stanisław Papczyński (1631-1701) był opiekunem biednych, chorych i umierających. Uważany jest za jedną z najwybitniejszych postaci XVII-wiecznej Polski; był myślicielem, głosicielem sprawiedliwości społecznej, teologiem, autorem popularnych książek.

 

Siostra Hesselblad (1870-1957) to szwedzka brygidka, urodzona w rodzinie luterańskiej. Gdy przeszła na katolicyzm, udała się do Rzymu, gdzie założyła nowe odgałęzienie zakonu brygidek, Zakon Najświętszego Zbawiciela Świętej Brygidy.

 

KAI

po/am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie