Policja szuka mężczyzn, którzy po wypadku zostawili koleżankę zakleszczoną w aucie

Polska
Policja szuka mężczyzn, którzy po wypadku zostawili koleżankę zakleszczoną w aucie
Polsat News

Do zdarzenia doszło w miejscowości Strzyżowice (woj. śląskie) w sobotę tuż po godzinie 2 w nocy. Volkswagen Golf wjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo. Trzy osoby zbiegły z miejsca wypadku, pozostawiając w samochodzie ciężko ranną 19-latkę.

- Samochodem podróżowały cztery osoby. Trzech mężczyzn i kobieta. Mężczyźni oddalili się od miejsca zdarzenia pozostawiając zakleszczoną w aucie młodą dziewczynę. Obecnie w ciężkim stanie jest ona w szpitalu górniczym w Sosnowcu – poinformował sierż. Tomasz Mogielski z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

 

Pomocy dziewczynie udzielił dopiero przechodzący mężczyzna. Teraz jest ona leczona w szpitalu w Sosnowcu.

 

Dziewczyna nie oddycha samodzielnie

 

- Miała wiele urazów wielonarządowych. Najpierw zajęli się nią chirurdzy i była operowana. Teraz znajduje się na oddziale intensywnej opieki medycznej i jest wentylowana mechanicznie, ponieważ nie potrafi samodzielnie oddychać – powiedział Mirosław Rusecki ze szpitala św. Barbary w Sosnowcu.

 

Policja zna już tożsamość mężczyzn

 

Obecnie policjanci poszukują dwóch mężczyzn. Trzeciego udało się już zatrzymać. Był pod wpływem alkoholu. Dane dwóch pozostałych są już znane policji.

 

Służby wyjaśniają też, czemu mężczyźni nie udzielili pomocy swojej koleżance, bo tylko za ten czyn, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Polsat News, Zdjęcia z wypadku: OSP Góra Siewierska

po/am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie