Lew rzucił się na dziecko. Wstrząsające nagranie

Świat
Lew rzucił się na dziecko. Wstrząsające nagranie
YouTube.com/Tu Bui Anh

Atak lwa miał miejsce w japońskim ogrodzie zoologicznym w Chiba, na wschód od Tokio. Niemal 200-kilogramowe zwierzę instynktownie ruszyło na stojącego kilka metrów dalej chłopca. Pomiędzy lwem a dzieckiem znajdowała się jednak gruba szyba, która uniemożliwiła wydostanie się zwierzęcia z zagrody.

Gdy ubrany w żółty płaszcz przeciwdeszczowy kilkulatek oglądał lwa, siedzącego na swoim wybiegu, dzikie zwierzę nagle ruszyło w kierunku malca.

 

Opiekunowie lwa tłumaczą, że ważące ponad 180 kg zwierze często ekscytuje się na widok małych dzieci, ponieważ chciałoby się z nimi bawić.

 

Zamknięty w klatce lew, cierpi

 

Innego zdania jest Adam Robert z prozwierzęcej organizacji Born Free USA. - Lwy są drapieżnikami i dziecko - zwłaszcza, gdy odwróciło się plecami - staje się w jego oczach łupem - powiedział Robert w rozmowie z The Dodo.

 

Na nagraniu widać, że rzeczywiście lew rusza w kierunku chłopca dokładnie w momencie, gdy ten odwraca się do zwierzęcia plecami.

 

"Przebywające w zamkniętej, oszklonej klatce zwierzę nie czuje się naturalnie i cierpi" - zaznaczają eksperci. "Niewola może wpływać negatywnie na jego zachowanie, a nawet prowadzić do zaburzeń psychicznych" - dodają.

 

 

polsatnews.pl, express.co.uk, telegraph.co.uk

po/am/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze