"Dzieci rządzą". Święto najmłodszych w ogrodach kancelarii premiera

Polska
"Dzieci rządzą". Święto najmłodszych w ogrodach kancelarii premiera
PAP/Marcin Obara

Doświadczenia naukowe, dmuchany plac zabaw, symulator jazdy motorowerem, warsztaty robotyki i kuchnia molekularna – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na najmłodszych w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przy Al. Ujazdowskich 1/3. Od 10:30 trwa tam piknik pod hasłem "Dzieci rządzą. Dzień Dziecka w KPRM".

Piknik otworzyła premier Beata Szydło. - Cała Rada Ministrów, wszyscy ministrowie, starali sie w pocie czoła, żeby przygotować dla was same wspaniałe atrakcje - zwróciła się do dzieci szefowa rządu. Przez cały będzie mogli się tutaj bawić, uczyć i spotykać ciekawych ludzi. Dzisiaj rządzą dzieci - dodała.  

 

Premier wizytowała już m.in. stanowisko resortu rodziny.

 

Na dzieci i dorosłych czekają m.in pokazy psów służbowych Służby Celnej, prezentacja wyposażenia wojska oraz labirynt saperski. O bezpieczeństwo zadbają funkcjonariusze BOR.

 

 

Na stanowisku Ministerstwa Sprawiedliwości uczestnicy pikniku mogą zapoznać się m.in. z metodą badań odcisków palców, sprawdzić autentyczność banknotów, a także w "fotobudce" zrobić sobie zdjęcie w todze.

 

MSWiA zaprasza m.in. do obejrzenia policyjnych motorów oraz mobilnego posterunku policji.

 

Na dzieci i rodziców czekają też inne propozycje, m.in.: degustacja polskich specjałów, zawody sportowe i mnóstwo gadżetów, także nietypowych. Resort obrony rozda m.in. ołówki i cukierki w barwach moro.

 

 

To już czwarta edycja Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii. Przed rokiem wzięło w nim udział ponad 13 tysięcy osób.

 

polsatnews.pl, PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie