Para prezydencka zwiedziła Pompeje

Polska
Para prezydencka zwiedziła Pompeje
Polsat News

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, którzy składają wizytę we Włoszech i Watykanie, w sobotę zwiedzili wystawę rzeźb Igora Mitoraja w Pompejach.

Na terenie wykopalisk archeologicznych ustawiono 30 monumentalnych rzeźb zmarłego w 2014 roku polskiego artysty, Igora Mitoraja, który wiele lat mieszkał i pracował w Toskanii. 14 maja wystawę otworzył prezydent Włoch Sergio Mattarella.

 

W sobotę w Neapolu Andrzej Duda złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Następnie w Palazzo Filomarino para prezydencka zwiedziła  wystawę poświęconą Herlingowi-Grudzińskiemu, a także spotkała się z jego córką Martą Herling.

 

Powodem trzydniowej wizyty pary prezydenckiej we Włoszech i Watykanie jest uroczystość kanonizacyjna o. Stanisława Papczyńskiego, która odbędzie się w niedzielę na placu Świętego Piotra. W ramach wizyty przewidziana jest kurtuazyjna, krótka rozmowa prezydenta z Ojcem Świętym - powiedział podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski.

 

Para prezydencka do Włoch przybyła w piątek wieczorem.

 

PAP

kan/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie