Dyrekcja CZD: pielęgniarkom zaproponowano największą możliwą podwyżkę

Polska
Dyrekcja CZD: pielęgniarkom zaproponowano największą możliwą podwyżkę
PAP/Rafał Guz

"Biorąc pod uwagę sytuację finansową Centrum Zdrowia Dziecka, dyrekcja zaproponowała pielęgniarkom największą możliwą kwotę podwyżki" - zapewniło w sobotę kierownictwo szpitala. Podkreślono, że dyrekcja pozytywnie odpowiada na wszystkie zaproszenia do rozmów kierowane przez strajkujących.

Jak poinformowano w sobotnim komunikacie CZD, w piątek z inicjatywy dyrekcji placówki odbyło się spotkanie z zarządem związku pielęgniarek i położnych, podczas którego podjęto kolejną turę rozmów dotyczącą zażegnania konfliktu.

 

W trakcie spotkania strajkujący zostali poproszeni o zgłoszenie postulatów pozapłacowych. Związek zaproponował wprowadzenie do porozumienia rozwiązań wzmacniających rolę pielęgniarek oddziałowych. "Propozycja ta została zaakceptowana przez dyrekcję"- wskazano.

 

Powrót do rozmów już w niedzielę

 

Dyrekcja zapewniła, że podejmowała próby nawiązywania kontaktu z pielęgniarkami i pozytywne odpowiadała na wszystkie zaproszenia do rozmów kierowane przez strajkujących. "Nieprawdą jest podawana przez przewodniczącą (Magdalenę) Nasiłowską informacja o braku kontaktu z strony dyrekcji CZD" - podkreślono.

 

Jak poinformowała dyrekcja, podczas piątkowego spotkania strony - na wniosek zarządu pielęgniarek - ustaliły, że w niedzielę wrócą do rozmów, a dokładny termin ich rozpoczęcia mieli ustalić pełnomocnicy obu stron.

 

Dyrekcja: związek zamiast z nami, komunikuje się z mediami

 

"Niestety zarząd związku zawodowego postanowił komunikować się z dyrekcją za pośrednictwem mediów" - podkreślono. W sobotę przedstawiciele resortu zdrowia na prośbę dyrekcji szukali członków zarządu związku zawodowego pielęgniarek i położnych w CZD, ale bezskutecznie.

 

"Tymczasem nieosiągalna w budynku przewodnicząca Nasiłowska ponownie występuje w mediach, pomijając wcześniejsze ustalenia"- zaznaczono w komunikacie.

 

Dodano, że z informacji medialnych dyrekcja dowiedziała się, że strajkujące zapraszają ją w poniedziałek na rozmowy.

 

Spór o kwotę podwyżki

 

"W tej chwili spornym punktem porozumienia jest kwota podwyżki, która została zaproponowana przez dyrekcję CZD. Przed każdym spotkaniem zarząd związku zawodowego pielęgniarek kieruje wobec dyrekcji CZD pytanie, czy zaproponowana kwota wzrosła, bo inaczej nie ma sensu rozmawiać" - wskazano.

 

Jak poinformowano, że w rozmowach uczestniczą przedstawiciele resortu, którzy pośredniczą także w kontaktach pomiędzy dyrekcją a zarządem związku. Związkowcy dysponują również numerami telefonów przedstawicieli resortu.

 

Protest w stołecznym Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" trwa już 12. dzień. Pielęgniarki odeszły od łóżek pacjentów - ich obecność została ograniczona do oddziałowych i jednej pielęgniarki. Strajkujące domagają się podwyżek i zwiększenia zatrudnienia.

 

PAP

 

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie