Zażądał wysokiej łapówki w zamian za kontynuowanie leczenia. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

Polska
Zażądał wysokiej łapówki w zamian za kontynuowanie leczenia. Grozi mu nawet 10 lat więzienia
śląska policja.pl

Bezpośrednio po przyjęciu pieniędzy kierownik oddziału w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu (Śląskie) został zatrzymany przez policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Jak poinformował w piątek jej rzecznik prok. Tomasz Ozimek, 12 maja kierownik oddziału w rozmowie z córką pacjentki uzależnił dalszą hospitalizacji jej matki od otrzymania korzyści majątkowej w kwocie 1 tys. zł.

 

1 czerwca 2016 roku kobieta przekazała lekarzowi żądaną kwotę w jego gabinecie w szpitalu. Podczas przeszukania policjanci znaleźli wręczoną kwotę.

 

Zarzut przestępstwa korupcyjnego

 

Prokurator przedstawił 44-letniemu mężczyźnie zarzut popełnienia przestępstwa korupcyjnego w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Lekarz częściowo przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa.

 

Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 50 tys. zł oraz zawieszenia w czynnościach służbowych kierownika oddziału. Ponadto tymczasowo zajęto na poczet przyszłej kary grzywny zabezpieczone w gabinecie pieniądze w kwocie blisko 15 tys. zł i 60 euro.

 

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie