USA: rozbiły się dwa samoloty wojskowe. Zginął jeden z pilotów

Świat
USA: rozbiły się dwa samoloty wojskowe. Zginął jeden z pilotów
flickr/Beverly & Pack

W USA rozbiły się w czwartek dwa samoloty wojskowe należące do elitarnych jednostek; zginął jeden z pilotów - poinformowały amerykańskie media, które zauważają, że w ciągu ostatniego tygodnia siły powietrzne USA straciły w wypadkach cztery maszyny.

W czwartek rozbił się najpierw w stanie Kolorado F-16 z zespołu akrobacyjnego sił powietrznych USA - Thunderbirds. Do wypadku doszło podczas pokazów lotniczych towarzyszących ceremonii w wojskowej akademii lotniczej w Colorado Springs z udziałem prezydenta USA.

 

Maszyna runęła na pole, około 10 kilometrów od uczelni. Pilot przeżył, gdyż w porę udało mu się katapultować. Tuż po wypadku spotkał się z nim Barack Obama.

 

Kilka godzin po katastrofie F-16 w pobliżu Nashville w stanie Tennessee rozbił się samolot typu F/A-18 Hornet wchodzący w skład zespołu akrobacyjnego lotnictwa marynarki wojennej USA - Blue Angels. W najbliższy weekend maszyna miała brać udział w pokazach lotniczych.

 

Z relacji świadków wynika, że tuż po starcie samolot stanął w płomieniach i runął na ziemię. Pilot zginął.

 

 

 

 

 

Przed kilkoma dniami nad Atlantykiem, w pobliżu wybrzeża stanu Karolina Północna, zderzyły się dwa samoloty marynarki wojennej USA. Maszyny typu F/A-18F spadły do oceanu. Wszystkich czterech pilotów uratowano.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie