Rząd proponuje program "Mieszkanie+". Sławomir Neumann w programie "Gość Wydarzeń"

Polska
Rząd proponuje program "Mieszkanie+". Sławomir Neumann w programie "Gość Wydarzeń"
Polsat News

Budowę tanich mieszkań na wynajem zakłada nowy rządowy program "Mieszkanie+". Czy takie rozwiązanie ma sens i może liczyć na poparcie opozycji? - o tym w programie "Gość Wydarzeń" o 19:15 Magda Sakowska porozmawia z przewodniczącym klubu parlamentarnego PO Sławomirem Neumannem.

- Projekt dotyczący programu "Mieszkanie+" powinien zostać przyjęty przez rząd w czwartym kwartale 2016 roku, a inwestycje powinny ruszyć w 2018 roku - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

 

Zapowiedział, że "pozwoli to w drugiej połowie 2017 roku rozpocząć nabór chętnych na wynajem mieszkań realizowanych w ramach tego programu". Cena za wynajem państwowych mieszkań ma wynosić od 10 do 20 zł za metr kwadratowy.

 

- Chcemy, żeby Polacy oszczędzali. By mogli budować oszczędności, ale żeby nie odbywało się to kosztem standardu ich życia. Żeby mieli szanse na mieszkanie i myślenie o bezpiecznej przyszłości dla swoich rodzin i siebie - stwierdziła premier Beata Szydło.


Jakie są wady i zalety rządowej propozycji, czy PO ją poprze, czy zgłosi własne poprawki - m.in. o to Magda Sakowska zapyta Sławomira Neumanna.


Będzie też pytany o strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka oraz o wewnętrzną sytuację w Platformie Obywatelskiej.


Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Magda Sakowska przedstawi je w programie.
 

 

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie