Muhammad Ali w szpitalu

Sport
Muhammad Ali w szpitalu
PAP/EPA/JAN WOITAS

Legendarny bokser Muhammad Ali trafił do szpitala z powodu problemów z oddychaniem - poinformował przedstawiciel jego rodziny Bob Gunnell. Życiu byłego mistrza świata wagi ciężkiej nie zagraża niebezpieczeństwo, ale prawdopodobnie pozostanie w placówce na obserwacji.

74-letni Ali od wielu lat cierpi na chorobę Parkinsona. W grudniu znalazł się w szpitalu z podejrzeniem łagodnego zapalenia płuc, ale później okazało się, że przechodził poważną infekcję dróg moczowych. Leczono go na to jeszcze w styczniu 2015 roku.

 

Cassius Marcellus Clay Jr., znany powszechnie jako Muhammad Ali, urodził się 17 stycznia 1942 roku. Karierę zaczął na olimpijskim ringu w Rzymie (1960), pokonując w finale wagi półciężkiej Zbigniewa Pietrzykowskiego. Szybko zaczął odnosić sukcesy w gronie zawodowców. Pierwszy tytuł mistrza świata wszech wag zdobył w 1964 roku, mając 22 lata, po zwycięstwie nad inną sławą - Sonnym Listonem.

 

Potem przyszły słynne pojedynki z George'em Foremanem i Joe Frazierem. Do 1981 roku stoczył 61 profesjonalnych walk. Wygrał 56, z czego 37 przez nokaut. Obecnie mieszka w Phoenix, gdzie - jak twierdzą jego lekarze - panuje najlepszy dla niego klimat.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie