Pielęgniarki z CZD w piątek zdecydują o sposobie zaostrzenia protestu

Polska
Pielęgniarki z CZD w piątek zdecydują o sposobie zaostrzenia protestu
PAP/Leszek Szymański

W piątek ma odbyć się referendum, w którym pielęgniarki i położne z Centrum Zdrowia Dziecka zadecydują o sposobie rozszerzenia formy protestu. Strajkujące rozważają całkowite odejście od łóżek pacjentów lub złożenie wypowiedzeń.

Przewodnicząca związku pielęgniarek i położnych w CZD Magdalena Nasiłowska w czwartek wieczorem poinformowała dziennikarzy, że w piątek o godz. 11 odbędzie się referendum, w którym strajkujące zadecydują o sposobie rozszerzenia formy protestu.

 

- Koleżanki zastanawiają się nad odejściem całkowicie od łóżek albo złożeniem wypowiedzeń - powiedziała. - Może ktoś jeszcze będzie miał inne pomysły, zobaczymy jutro - dodała.

 

- Jest już dziesięć dni i nikt nas nie traktuje poważnie. Nie możemy tak dłużej ciągnąć i po prostu zastanawiamy się nad możliwością odejścia całkowitego (od łóżek pacjentów), ewentualnie złożenia wypowiedzeń - powiedziała.


Wcześniej mówiła dziennikarzom, że podczas czwartkowych rozmów dyrekcja szpitala nie przedstawiła strajkującym nowej propozycji, a jedynie "wirtualne rozwiązania".

 

Rzeczniczka szpitala Katarzyna Gardzińska nie rozmawiała z dziennikarzami.
 
Pielęgniarki i położne z Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" rozpoczęły strajk 24 maja. Spór zbiorowy pielęgniarek z dyrekcją trwa od grudnia 2014 r.

 

PAP, Polsat News

 

am/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze