"Naszych gabarytów nikt nie zakłóci". Jakubiak o pozycji Polski w UE

Polska
"Naszych gabarytów nikt nie zakłóci". Jakubiak o pozycji Polski w UE
Polsat News

- Ja cały czas podejrzewam że tu o coś ważniejszego chodzi – powiedział w programie "Graffiti" w Polsat News Marek Jakubiak, wiceprzewodniczący klubu Kukiz’15. Skomentował w ten sposób negatywną opinię Komisji Europejskiej na temat praworządności w Polsce. Stwierdził, że jej przekazanie może wiązać się z interwencją Donalda Tuska.

- Jeszcze tydzień temu byliśmy przekonani, że Komisja Europejska zachowa się z dystansem, że "Dobrze, w Polsce sobie to załatwcie, tylko powiedzcie jak". Dowiedzieli się jak, a dzisiaj opinia jest negatywna - powiedział Jakubiak. Jego zdaniem, powodem wydania opinii była interwencja, "pewnie Donalda Tuska".

 

Stwierdził też, że "mamy do czynienia z tajnym dokumentem, którego nikt nie widział, oprócz Komisji Europejskiej i rządu".

 

"Jawohl, jawohl, ma być praworządnie!"

 

- Wyciąganie tych opinii negatywnych dla Polski spowodowało, że Brytyjczycy inaczej podchodzą do tematu Brexitu. Nawet pan Schulz się odezwał zza biurka i tam krzyknął, "jawohl, jawohl, ma być praworządnie!". KE będzie chyba teraz dyscyplinowała całą Unię Europejską, ale to nie wyjdzie, to jest marny plan - ocenił Jakubiak.

 

Pytany o to, czy przeciąganie sporu nie marginalizuje pozycji Polski w UE odparł: – My swoją rolę mamy, gabarytów naszych nikt nie zakłóci.

 

Polsat News

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie