Na granicach dłużej poczekamy - wzmocniono kontrole

Polska
Na granicach dłużej poczekamy - wzmocniono kontrole
Służba Celna

Służba celna przed szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży wzmocniła kontrole na granicach. W związku z tym może nastąpić wydłużenie czasu odprawy.

Wzmożone działania kontrole będą przeprowadzane na wszystkich przejściach granicznych w ruchu lądowym, lotniczym, kolejowym i morskim. Wprowadzono je w celu, jak poinformowało Ministerstwo Finansów, zapewnienia "bezpieczeństwa zarówno osób przekraczających granicę, jak i obrotu towarowego z zagranicą".


W czasie lipcowego szczytu NATO i następujących po nim Światowych Dni Młodzieży służby celne przewidują zwiększony ruch graniczny i "możliwość wykorzystania tego przez organizatorów przemytu towarów niebezpiecznych (np. broni), nielegalnej migracji, przemytu towarów bez uiszczenia należności", co według służb "wymusza potrzebę wzmożonych kontroli".

 

Ścisła współpraca ze strażą graniczną


Zadaniem służby celnej na granicach zewnętrznych UE jest m.in. niedopuszczanie do obrotu towarami, które nie spełniają standardów bezpieczeństwa lub naruszają przepisy o ochronie życia i zdrowia ludzi.


"Dodatkowo Służba Celna wzmocniła kontrolę prawidłowości obrotu towarami i technologiami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa" - poinformował resort finansów w komunikacie. W kwestii bezpieczeństwa służba celna ma ściśle współpracować ze strażą graniczną - dodano.

 

polsatnews.pl

am/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie