Ukraina: aresztowano dwóch domniemanych członków Państwa Islamskiego

Świat
Ukraina: aresztowano dwóch domniemanych członków Państwa Islamskiego
Flickr/Juanedc/CC BY 2.0

Ukraińskie władze poinformowały w środę o zatrzymaniu dwóch osób podejrzanych o przynależność do organizacji Państwo Islamskie (IS) oraz osoby organizującej im przejazd z Syrii do Europy Zachodniej.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) podała w komunikacie, że "wykryto próbę wysłania bojowników organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie z Syrii przez Ukrainę do Europy Zachodniej".

 

W trakcie przeszukania mieszkania w Charkowie na wschodzie Ukrainy "siły specjalne aresztowały organizatora siatki i dwie osoby przygotowujące się w sposób nielegalny do podróży do Europy" - napisano w oświadczeniu SBU.

 

- Pod przykrywką działalności religijnej (organizator) przyjął członków IS i przygotowywał do wysłania ich do Europy - twierdzi SBU, nie precyzując o jakie kraje docelowe w Europie chodzi.

 

AFP dowiedziała się od pragnącego zachować anonimowość informatora, że organizatorem siatki jest Rosjanin. Z kolei rzeczniczka prasowa SBU Ołena Hitlianska poinformowała, że dwaj domniemani dżihadyści są Syryjczykami.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie