Szef włoskiego MSW o migrantach: nie możemy przyjąć wszystkich

Świat
Szef włoskiego MSW o migrantach: nie możemy przyjąć wszystkich
PAP/EPA/Cesare Abbate

Szef MSW Włoch Angelino Alfano oświadczył w środę, że jego kraj nie może przyjąć wszystkich migrantów. W ten sposób odpowiedział sekretarzowi generalnemu episkopatu biskupowi Nunzio Galantino, który zaapelował o udzielenie gościny wszystkim, którzy o to proszą.

- Jesteśmy mistrzami świata, jeśli chodzi o człowieczeństwo i gościnność. Rozumiem słowa ekscelencji Galantino, który jest biskupem, ale ja jestem ministrem spraw wewnętrznych i moim obowiązkiem jest dopilnowanie, aby przestrzegano przepisów - oświadczył Alfano. Dodał, że Włosi mają "wielkie serce", ale "nie mogą przyjąć wszystkich".

 

40 tys. migrantów

 

Od początku tego roku do Włoch przybyło prawie 40 tysięcy migrantów. W ośrodkach przeznaczonych dla nich, w tym także dla osób ubiegających się o azyl, przebywa ponad 120 tysięcy ludzi, co uznano za zbliżenie się do granicy możliwości.

 

W ostatnich dniach w związku z nasileniem napływu migrantów na włoskie wybrzeża MSW wystąpiło do szefów władz 80 prowincji w kraju o przygotowanie łącznie 5 600 następnych miejsc.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie