"Prezydent i Pierwsza Dama...jakiś czas temu :-)". Z okazji Dnia Dziecka

Polska
"Prezydent i Pierwsza Dama...jakiś czas temu :-)". Z okazji Dnia Dziecka
Twitter.com/KancelariaPrezydenta

Kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy opublikowała na swoim koncie na Twitterze zdjęcia pary prezydenckiej z czasów dzieciństwa. Fotografie pojawiły się oczywiście w związku z obchodzonym w środę Dniem Dziecka. W opisie zdjęcia pojawił się wpis "Prezydent i Pierwsza Dama...jakiś czas temu :-)". Dudowie wystosowali też do dzieci specjalny list.

Na zdjęciu sprzed lat przyszła Pierwsza Dama wystąpiła z pluszakiem, a Andrzej Duda z pojazdem z klocków. Kancelaria Prezydenta opublikowała także list, który z okazji święta para prezydencka skierowała do najmłodszych:

 

Drogie Dzieci!
 

Z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo zdrowia, optymizmu oraz wielu wspaniałych chwil przeżytych w gronie najbliższych. W każdym nowym dniu odkrywajcie dla siebie jak najwięcej momentów pogodnych i szczęśliwych.  

 

Życzymy Wam sukcesów w nauce. Zdobytą wiedzę starajcie się wykorzystywać z pożytkiem dla Was i osób, które spotkacie na swej drodze. Niech cechuje Was różnorodność zainteresowań, ciekawość wobec świata, otwartość i wrażliwość na drugiego człowieka.

 

Życzymy Wam, aby dzieciństwo było dla Was czasem miłych i inspirujących wspomnień, które w życiu dojrzałym kształtować będą Waszą kreatywność. Życzymy Wam również, aby dorośli zawsze byli dla Was pełni zrozumienia, wsparcia i zachęty do interesującej zabawy oraz ciekawej pracy.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami i uśmiechem :-)

 

Agata Kornhauser-Duda

Andrzej Duda

 

Wizyta w Ełku

 

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla "upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych".

 

Obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ, w Polsce obchodzony jest 1 czerwca.

 

W ramach obchodów para prezydencka weźmie udział w XI Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym w Ełku. Wręczy nagrody laureatom prezydenckiego konkursu rysunkowego dla dzieci pt. "Co najbardziej lubię w Polsce".

 

 

 

 

 

polsatnews.pl

po/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie