Korea Płn: Trump to mądry polityk

Świat
Korea Płn: Trump to mądry polityk
PAP/EPA/Jason Szenes

"Republikański kandydat na prezydenta USA Donald Trump jest dalekowzrocznym i mądrym politykiem, który może wyzwolić Amerykanów żyjących w ciągłym strachu przed atakiem nuklearnym Korei Płn." - ocenił we wtorek portal internetowy "North Korea Today".

W artykule zamieszczonym na stronie portalu podkreślono, że Trump byłby dla amerykańskich wyborców "właściwym wyborem" w dniu ostatecznej rozgrywki o Biały Dom 8 listopada.

 

Równocześnie skrytykowano demokratyczną rywalkę Trumpa Hillary Clinton za jej propozycję zastosowania "irańskiego modelu" szeroko zakrojonych sankcji jako metody rozwiązania problemu broni nuklearnej na Półwyspie Koreańskim.

 

Wycofanie żołnierzy z Korei Południowej

 

"North Korea Today" pozytywnie ocenił również sugestię Trumpa, że Stany Zjednoczone powinny wycofać swoich żołnierzy z Korei Południowej jeśli Seul nie zgodzi się pokrywać części kosztów ich stacjonowania. Według portalu byłaby to droga do osiągnięcia zjednoczenia obu państw koreańskich.

 

"Okazuje się, że Trump nie jest szalonym, nie przebierającym w słowach ignorantem, jakim się go przedstawia, ale mądrym politykiem i dalekowzrocznym kandydatem na prezydenta" - stwierdza autor artykułu Han Yong Muk.

 

Reuter przypomina, że Trump oświadczył, iż jest gotów rozmawiać z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem na temat wstrzymania programu nuklearnego Pjongjangu oraz, że Chiny również powinny przyczynić się do rozwiązania tego problemu.

 

PAP

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze