Polacy rozgromili gospodarzy turnieju 3:0

Sport
Polacy rozgromili gospodarzy turnieju 3:0
PAP/Jacek Kostrzewski

Polscy siatkarze wygrali w Tokio z Japonią 3:0 (25:22, 25:16, 25:23) w swoim trzecim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Rio de Janeiro. To trzecie zwycięstwo biało-czerwonych, którzy są jedyną niepokonaną ekipą w zawodach.

Wcześniej zawodnicy Stephane'a Antigi pokonali Kanadę i Francję po 3:2.

 

W Tokio o przepustkę olimpijską walczy osiem zespołów. Awansują trzy najlepsze i jedna drużyna z Azji. Rywalizacja systemem każdy z każdym potrwa do 5 czerwca i jest to ostatnia okazja, by dostać się na igrzyska.

 

Biało-czerwoni wcześniej pokonali Kanadę i Francję (po 3:2) i mają na koncie siedem punktów. Tyle samo co mistrzowie Europy Francuzi. Najważniejszym kryterium są jednak zwycięstwa, a tych Polacy mają najwięcej.

 

Awansuje trzech najlepszych plus drużyna z Azji

 

Trzeciego dnia rywalizacji "Trójkolorowi" odnieśli ważny triumf nad Iranem 3:0, Chiny wygrały z Wenezuelą 3:0, a Kanada z Australią 3:2. Drużyny Francji i Iranu to, obok biało-czerwonych, główni kandydaci do uzyskania kwalifikacji.

 

W Japonii o prawo występu w igrzyskach w Rio de Janeiro walczy osiem zespołów. Awansują trzy najlepsze i dodatkowo jedna drużyna z Azji. Rywalizacja systemem każdy z każdym potrwa do niedzieli.

 

PAP

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze