Państwo Islamskie wzywa do niszczenia instalacji telewizji satelitarnej

Świat
Państwo Islamskie wzywa do niszczenia instalacji telewizji satelitarnej
Pixabay.com

Państwo Islamskie (IS) wezwało we wtorek muzułmanów do niszczenia anten i odbiorników telewizji satelitarnej, aby wrogie stacje "nie niszczyły ich wierzeń i nie kalały ich etyki".

"Wrogowie islamu prowadzą przeciwko Państwu Islamskiemu wojnę medialną, która jest nie mniej groźna niż kampania militarna" głosi nagrane w syryjskim mieście Ar-Rakka przesłanie wideo, rozpowszechnione przez sunnickich dżihadystów za pośrednictwem komunikatora internetowego Telegram.


Agencja Reutera zwraca uwagę, że Państwo Islamskie ogłosiło to wezwanie w czasie, kiedy na jej bastiony - Rakkę i iracką Faludżę - prowadzone są ofensywy militarne, w Syrii przez sojusz tamtejszych milicji wspierany przez USA, a w Iraku przez tamtejszą armię korzystającą z wsparcia lotniczego koalicji międzynarodowej.


Nie jest jasne, czy dżihadyści będą próbowali egzekwować niszczenie instalacji do odbioru telewizji satelitarnej na kontrolowanych przez siebie obszarach Syrii i Iraku. Wśród nadawców, uznanych za wrogich, w przesłaniu wideo wymieniono katarską Al-Dżazirę, stację Orient TV bliską opozycji syryjskiej, kanały religijne finansowane przez Arabię Saudyjską oraz egipski kanał religijny Al-Nas.


Nagranie wideo kończy się sceną niszczenia anten telewizji satelitarnej.


Państwo Islamskie w 2014 roku proklamowało kalifat na opanowanych przez siebie obszarach Syrii i Iraku.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie